Diákjaink számos tanulmányi és sportversenyen szerepeltek kitűnő eredménnyel az idei tanévben is, szívből gratulálunk minden tanulónak és felkészítő tanáraiknak.

Tisztelt Szülők!
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumba felvételt nyert tanuló szülője vagy más törvényes képviselője és a tanuló útján a beiratkozás
2026. június 26. péntek 8.00-15.00-ig személyesen történik.
A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 45/A. §-a leírja, hogy a középfokú iskolába történő beiratkozáskor be kell mutatni a személyazonosító igazolványt, valamint az általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványt. A rendeletben meghatározott feladat csak személyes megjelenéssel teljesíthető, ezért a középfokú iskolába történő beiratkozáskor az iskolában a SZEMÉLYES MEGJELENÉS KÖTELEZŐ!
A beiratkozáskor történő személyes megjelenéskor az eredeti, aláírt példányokat a szülő vagy más törvényes képviselő hozza magával.
- általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványát,
- személyazonosító igazolványát
- lakcímkártyáját,
- születési anyakönyvi kivonat másolatát,
- kitöltött adatkezelési nyilatkozatot (emailben elküldtük),
- oltási könyvét (csak bemutatásra),
- kitöltött egészségügyi felmérő lapot (emailben elküldtük),
- külföldön született és/vagy külföldi állampolgár diák esetében kérjük az állampolgárságot igazoló okmány másolatát,
- amennyiben BTMN-es, vagy SNI-s a tanuló, a szakértői bizottsági határozatát
- diákigazolvány igénylő lapot. (Fényképet és aláírás mintát az Okmányirodában kell készíttetni, majd az ott kapott igénylőlapot a beiratkozáskor át kell adni az iskolatitkárnak,aki majd megigényli a diákigazolványt.)
A beiratkozáskor alkalma lesz jelentkezni az augusztus 25-26-27-i Gólyatáborunkra, ezzel kapcsolatos információinkat rövidesen olvashatják honlapunkon.
Az e-Ügyintézés felületén 2026. június 17. és 2026. június 26. közötti időszakban van lehetősége a szülőknek/törvényes képviselőknek, hogy gyermekeik adatait előzetesen, online módon beküldjék a középfokú iskolákba a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével. A szülők/törvényes képviselők csak azon intézményben találják meg gyermekük adatait, ahová a gyermek felvételt nyert.
Útmutató a Kréta felületen történő elektronikus beiratkozáshoz. (pdf)
- Az Nkt. 72. § (1a) bekezdésében foglaltak szerint „a szülő kötelezettsége, hogy a nevelési-oktatási intézménnyel óvodai vagy tanulói jogviszonyban álló, cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, fokozott kockázatú allergiás betegséggel diagnosztizált gyermeke fokozott figyelmet igénylő egészségi állapotáról és a megteendő sürgősségi intézkedésekről
- a) a beiratkozással egyidejűleg, vagy
- b) a diagnózis ismertté válását követően haladéktalanul tájékoztassa a nevelési-oktatási intézményt, továbbá köteles gondoskodni arról, hogy az életmentő gyógyszert a gyermek, tanuló mindig tartsa magánál.”
A beiratkozás napján történő személyes megjelenéskor a rendszer által generált adatlap és nyilatkozatok eredeti, aláírt példányát a szülő/törvényes képviselő magával kell hoznia a középfokú intézménybe.
Szilasné Mészáros Judit
igazgató
A középiskolai felvételi eljárás hivatalos végeredménye.
Tisztelt Szülő!
A felvételről szóló értesítést vagy az elutasításról szóló határozatot – amennyiben a gondviselő az intézménybe történő jelentkezésnél megadta az e-mail címét – 2026. május 8-ig e-mailen az intézmény megküldi a szülőnek.
A határozat kézhezvételéről e-mailen keresztül visszaigazolást kérünk. Ennek módja az elolvasás visszaigazolásának jóváhagyása.
Négyosztályos gimnázium
0001 Általános tagozat
0002 Angol – Matematika tagozat
0004 Matematika tagozat
0005 Biológia tagozat
0006 Humán tagozat
0008 Kémia tagozat
A honlapon a további teendőkről, a beiratkozásról rövidesen tájékoztatjuk Önöket.
Szilasné Mészáros Judit
igazgató








